Мариела Михайлова
Психолог, Психотерапевт
Съосновател на Психологически център „Аз и Ние”.
В индивидуалната си терапевтична практика работи с възрастни, деца и тийнейджъри, родители, партньорски двойки.
От 2011 г. води целогодишни групи за личностно развитие чрез метода психодрама и организира събития, насочени към пълноценна себереализация на човека.
Мариела Михайлова основно прилага в практиката си психодрама, системен подход, транзакционен анализ и арт-техники, които дават усещане за дълбочина, автентичност, цялостност, спонтанност и креативност във връзката с клиента.
В работата си с възрастни и тийнейджъри, Мариела Михайлова насочва професионалната си подкрепа към това те да се себеопознаят и открият лични ресурси за самостоятелно справяне с трудностите в ежедневието, в отношенията с другите, в баланса на социалните роли, в професионалната реализация. Съпътства ги при осъзнаване на дълбоките механизми, които ръководят поведението им и заедно откриват нови по-пълноценни модели за изява и свързване. Дава им пространство да осмислят и направят по-добри и смели избори за себе си.
Предлага помощ при: тревожност и безпокойство, паник атаки, депресия, ниска себеоценка, неудовлетвореност, загуба, травми, емоционална нестабилност, стрес, колебание в правене на избори, трудности във взаимоотношенията с другите – близки, приятели, колеги.
При работата с деца тя използва игрови и арт техники, за да установи и преработи различни психологични преживявания, през които преминават децата като: възрастови кризи, страхове, неувереност, трудности в общуването с връстници, неумение за изразяване и управляване на емоции, незачитане на граници и авторитети, проблеми в отделянето от родителите, раздяла или загуба на родител, ревност към другите деца в семейството, проблемно интегриране в училищна среда и др.
При консултиране на двойки и семействата Мариела Михайлова съдейства за повишаване ефективността на комуникациите в семейството, за разрешаване на семейни конфликти, за преодоляване на кризи във взаимоотношенията с партньора, за намиране на пресечна точка при родителски теми и др.